Amasya Belediye Başkanı Sarı, Canlı Yayında

 Amasya Belediye Başkanı Sarı, Canlı Yayında

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı 25.05.2020 tarihinde CNN Türk Ana Haber bültenine canlı bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı Semiha Şahin ile CNN Türk Ana Haber bültenine bağlandı. Güncel konular hakkında bilgi veren Sarı, Belediye işleyişi Salgın ile ilgili çalışmalar, belediyenin ramazan ve bayram çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Mehmet Sarı, Amasya’da ramazanın 156 yıllık bir gelenek ile Harşena kalesinden top atışı ile başlatıldığını ifade etti. İftar ve sahur vakitlerinde bildiri niteliğinde top atışlarının senelerden beri süre geldiğini bildirdi. Göreve geldiği günden beri 2. kez ramazan dönemi yaşadığını bildiren Mehmet Sarı; ramazan ayı boyunca vatandaşlardan su parası tahsil edilmediğini bildirdi. Bu sene Amasya merkeze bağlı 32 mahallede günlük 3000 adet pide dağıtımı yapıldığını bildirdi. Başkan Mehmet Sarı; Ramazan döneminde ihtiyaç sahibi aileler için 15.000 adet alışveriş kartı dağıtıldığı bilgisini verdi.

İlgili İçerikler:

Covid-19’a karşı alınan önlemler konusunda bilgi verdi.

Virüs kapsamında neler yapıldığı sorusuna ise Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, belediye olarak bu süreçte ilk önlem alanlardan olduğunu belirtti. Kamu kurumlarında, toplumsal yaşam merkezlerini, otobüs ve taksi duraklarını, cadde ve sokaklar ile tüm yaşam alanlarında dezenfeksiyon işlemlerinin yoğun bir çalışma ile yapıldığı belirtti. Sözlerine fahiş fiyat fırsatçılığı önlemek amacı ile zabıta birimlerinin yoğun çaba sarf ettiğini ve denetlemeler yaptığını belirterek devam etti. Belediyemiz olarak vatandaşlarımızın maskeye erişimini kolaylaştırmak ve salgın riskini azaltmak amacı ile alman teknolojisi ile kaliteli kumaştan 1 milyon adet maske üretimi yaptıklarını bildirdi. Yapılan maskeleri halk pazarlarında, eczanelerde, muhtarlarda ve zabıta ekiplerince vatandaşa ulaştırdıklarını da belirten Mehmet Sarı, Amasya da herhangi bir maske sıkıntısının yaşanmadığını Amasyalının maskeye ulaşımının her daim olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra Belediye girişlerine dezenfeksiyon kabini, vatandaşların yoğun kullanım yaptığı yerlerde dezenfektan ve ateş ölçer gibi uygulamalar ile takip işlemlerinin yapıldığını belirtti.

Genel belediyecilik işlemleri hakkında bilgiler verdi.

Salgın döneminde genel belediyecilik işlemleri hakkındaki soru üzerine Başkan Mehmet Sarı, belediye olarak tüm projelerimizi devam ettirmekteyiz. Salgın durumunda hiç bir projemiz eksik veya yarım kalmamıştır. Çalışmalarımız kesintisiz devam etmiştir edecektir açıklamasında bulundu. Sarı, 8 yerde aktif şantiyenin olduğunu ve çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini bildirdi. Şehir merkezi hükumet meydanında çevre düzenlemesi işlemlerinin devam ettiğini, yine hükumet köprüsünde genişletme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Serçoban evliyasının çevre düzenlemelerinin devam ettiğini, Yeşil kent meydanı projesinde sona gelindiğini söyledi. 5 bin kişi kapasiteli kongre ve gösteri merkezi projesinin çalışmalarının başladığını, teleferik projesi için %60’a gelindiğini ve gerekli yasal eksikliklerin tamamlanacağı, tramvay projesi için Alman şirket ile çalışmaların devam ettiği açıklamasında bulundu. Şehrimize dünyaca ünlü bir Otel markasının geleceği bilgisini de veren Mehmet Sarı, bizim makam odamızda kapı bulunmamakta geldiğimiz gün kapımızı söktük tüm vatandaşlara kapımız açık diyerek açıklamalarına devam etti.

Aşağıdaki video üzerinden açıklamaların tamamına erişebilirsiniz.

Kaynak: facebook.com

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın